Projekt bez tytułu (14)

17 listopada 2020

Rehabilitacja po wypadku – dlaczego musi być przeprowadzona jak najszybciej?

Według statystyk każdego roku w Polsce odnotowuje się około 1 000 nowych przypadków urazów rdzenia, około 150-300 urazów czaszkowo-mózgowych na 100 tys. mieszkańców rocznie i aż 10 000 przypadków po amputacji.

Jeżeli jesteś jedną z takich osób, która na skutek wypadku czy innego zdarzenia doznała:

– urazu rdzenia,

– urazu czaszkowo-mózgowego,

– jest po amputacji

zmotywuj się do działania jak najszybciej! Potrzebujesz szybkiej i skutecznej rehabilitacji!
Dlaczego?

Wczesna rehabilitacja po urazach rdzenia, po urazach czaszkowo-mózgowych czy amputacjach ma decydujące znaczenie dla Twoich dalszych losów. Dowodem na to jest fakt, że rozpoczęcie wczesnego procesu rehabilitacji przy zastosowaniu nowoczesnych metod, już w trakcie leczenia podstawowego prowadzi do skrócenia czasu leczenia i poprawy jego wyników, a przede wszystkim do ograniczenia progresji występujących nieprawidłowości.

Wcześnie zapoczątkowana rehabilitacja poprowadzi Cię do szybszego powrotu utraconych funkcji lub wykształcenia takich mechanizmów kompensacyjnych, które utraconą funkcję zastąpią lub uzupełnią.

Najważniejszym efektem wczesnej rehabilitacji jest takie sterowanie mechanizmami kompensacyjnymi, by wydobywać z nich tylko pożądane efekty i niwelować ujemne skutki. Wcześnie podjęta rehabilitacja zmniejsza ilość groźnych powikłań i następstw długotrwałego unieruchomienia!

Jak to zrobić?

Nie ma jednej sprawdzonej i najskuteczniejszej metody, dzięki której wrócisz do formy i sposobu życia sprzed wypadku. Zgłoś się do specjalisty, który analizując Twój obraz kliniczny oraz model patologii w szybki sposób zaplanuje Twój indywidualny i intensywny proces rehabilitacji. Wszystkie zabiegi zostaną indywidualnie dobrane do Twojego stanu zdrowia oraz możliwości fizycznych. Wykorzystaj nowoczesne metody rehabilitacji, unikatowy sprzęt (egzoszkielet, lokomat) i ogromne doświadczenie specjalistów (neurologopeda, neuropsycholog, fizjoterapeuta, protetyk, urolog, kardiolog).

Skontaktuj się z nami i dowiedz się jak może wyglądać Twoja droga do sprawności poprzez intensywną rehabilitację rehabilitację.

Pobierz darmowy poradnik

Ten e-book możesz pobrać całkowicie za darmo, podając imię oraz adres email